Od 30.11. do 15.12. jsem na dovolené, objednávky přijaté do 25.11. se pokusím poslat ještě před odjezdem, zbytek až po návratu. Objednávky vyřizuji a odesílám cca 1x týdně. Obruče vyrábím cca do 10 dní od objednání. Děkuji za pochopení.

5 důvodů, proč vám nejde kroužit v pase

1) OBRUČ
 
Obruč je základ. Já jsem si na začátku myslela, že mi stačí jakákoli obruč, hlavně když bude levná, lehká a malá. Ale opak je pravdou. Pro dospělého je na kroužení v pase lepší větší a těžší (ale ne až moc, masážní a fitness obruče ze sportovních potřeb jsou opačný extrém), protože se točí pomaleji a vy tak máte čas reagovat na její pohyb. Pokud si s výběrem obruče nevíte rady, doporučuji přečíst si tento článek.
 
2) OBLEČENÍ 
 
Na hooping je nejlepší "neklouzavé" oblečení (nejlepší jsou přírodní vlákna, nejhorší umělá vlákna  ve sportovním oblečení), které je na těle trochu upnuté. Čím více na vás obleční vlaje, tím hůře se vám bude kroužit. Dobré je také vyvarovat se všem možným knoflíkům, zipům a šňůrkám. Více o tom, v čem kroužit, najdete zde.
 
3) ROZTOČENÍ
 
Obruč je potřeba už od začátku roztáčet vodorovně. Jakmile ji roztočíte křivě, půjde vám kroužení podstatně hůř.
 
4) POSTAVENÍ TĚLA
 
Rovná záda, žádné předklánění a zaklánění, myslete na zpevnění středu těla.
 
5) POHYB
 
Základní pohyb je buď to ze strany na stranu, nebo dopředu a dozadu. Žádný kroužek, i když k tomu obruč svádí :) 
Než si na kroužení v pase zvyknete a než tělo chytne rytmus obruče, je obruč potřeba odrážet větší silou a rychlostí, než si myslíte.
 
Videonávody jak obruč roztočit v pase najdete zde:
 
1) Stručné video:
 
 
2) Podrobnější: