Objednávky vyřizuji a odesílám cca 1x týdně. Obruče vyrábím cca do 10 dní od objednání. Děkuji za pochopení.

Jak si vybrat obruč

Volba správné obruče je základ. Vybírejte pečlivě. Zatímco kroužení s nesprávně vybranou obručí je pěkná otrava, dobře zvolená obruč vám začátky hoopingu hodně usnadní.

ZÁKLADNÍ PRAVIDLO

Čím je obruč větší a těžší, tím pomaleji se točí. To znamená, že větší obruč poskytuje více času na ni reagovat. Není tak rychlá a hrrr a kroužení s ní je jednodušší. To platí zejména pro kroužení v pase a pro učení se dalších základních prvků. Proto začátečníkům doporučuji větší obruč. Naopak čím je obruč menší a lehčí, tím rychleji se točí a více se hodí pro triky mimo tělo.

Na e-shopu najdete 2 základní druhy obručí: obruč fitness a taneční obruč.

Jakou obruč si mám vybrat?

To je asi nejčastější otázka, kterou dostávám stále dokola. A tak jsem pro vás připravila základní schéma, které by vám mělo pomoci při výběru vaší první obruče. Každý jsme ale jiný a nejde dopředu stoprocentně odhadnout, jaká obruč bude komu vyhovovat. Vždy záleží na vás a na vašem zvážení toho, co od hoopingu očekáváte. Neexistuje jedna obruč, která je vhodná pro všechny a která by se zároveň hodila pro všechny pokročilosti a styly hoopingu.

jak si vybrat obruc na hooping prehledne

 

Pokud dáváte přednost psanému textu, čtěte dál!

Jsem začátečník a chci se naučit základy hoopingu → fitness obruč
Fitness obruč je pro začátečníka ideální. Naučíte se s ní kroužit v pase a další základní prvky, bez kterých se v hoopingu neobejdete. Navíc ji můžete využít i ke cvičení a posilování.

A jakou velikost fitness obruče?
Pro úplně základní odhad velikosti první obruče je možné změřit se od země k pupíku. Zhruba takový průměr by měla obruč mít. Neřiďte se tím ale úplně na centimetry. Např. pokud máte k pupíku 105 cm, klidně můžete zvolit obruč 100 cm nebo pokud jste štíhlejší/aktivní sáhnout můžete i po 95 cm. Kromě výšky k pupíku je druhou velikostí obvod pasu - kolik místa vaše tělo zabere v obruči :) Tzn. pokud jste silnější, je lepší sáhnout po větší obruči a naopak.
Jednoduše: pokud máte „běžnou postavu“, jste aktivní a ráda se hýbete, je velikost 95 cm dobrou volbou (fitnesss obruč o velikosti 95 cm je nejprodávanější druh obruče). Jestli máte silnější postavu nebo jste dlouho necvičila, doporučuji sáhnout po obruči o velikosti 100 cm. Jestli jste hodně štíhlá a drobná, zvažte, zda by nebyla lepší rovnou taneční obruč.
Pokud si s výběrem opravdu nevíte rady, navrhuji domluvit se na konzultaci. Ukážu vám všechny možné varianty a společně vám vybereme tu nejlepší obruč na míru :)

Jsem mírně pokročilý a chci zkusit těžší triky taneční obruč
Tahle obruč se vám bude hodit, pokud už umíte základy s fitness obručí a chcete se posunout dál. Taneční obruč je skvělá pro komplikovanější choreografii sestav, kde se pracuje s prvky mimo tělo. Po taneční obruči ale můžete sáhnout také v případě, kdy víte, že vás víc než cvičení s hoopem láká přímo tanec.

A jakou velikost taneční obruče?
Pokud s hoopingem úplně začínáte, doporučuji velikost taneční orbuče 95–100 cm. Jestli už máte zvládnuté hoopingové základy s fitness obručí, zvolte velikost 85–95 cm. Opět platí pravidlo, že čím menší obruč bude, tím rychleji se bude točit. Počítejte s tím, že menší velikosti 85 a 90 cm se ve většině případů na delší kroužení v pase nehodí a jsou určeny pro triky mimo tělo.

Chci rozjet své hoopingové schopnosti na maximum polypro obruč

Poplypro obruče jsou nejlehčí, a tím pádem nejrychlejší obruče. Používají se pro prvky mimo tělo a rychlý tanec. Velikost se tady hodně odvíjí od individuálních požadavků a zamýšlených variací. Je to na vás.

Sháním obruč pro dítě dětská obruč nebo taneční obruč
Pro děti jsou vhodné taneční obruče, protože nejsou tak těžké a dětem se s nimi lépe manipuluje. Jsou ale zase těžší než klasické z hračkářství a navíc jsou polepené protiskluzovou páskou, takže tolik nekloužou z těla na zem. Velikost obruče záleží na věku, výšce a celkové tělesné konstituci dítěte.
Dětské obruče jsou vyráběné ze stejné trubky, jako taneční, rozdíl je pouze v průměru obruče.

Závěrem: je to opravdu taková věda?
Není! Největší dilema panuje většinou při výběru první obruče – bude lepší obruč 95 nebo 100 cm? Moje rada: nestresujte se tím tolik. Pokud jste hooping ještě nikdy nezkusili, vaše tělo začíná úplně od nuly a zvykne si právě na takovou obruč, jakou si koupíte :) Koneckonců, ani ta sebelépe vybraná obruč nekrouží sama od sebe. Hooping vyžaduje cvik. Dejte tomu čas, užívejte si tu cestu a správný gryf kroužení se dostaví. Pokud vás hooping bude bavit, časem si třeba koupíte další obruč, i když teď to vypadá, že ta jedna bude stačit :)

Pokud si přeci jen nevíte rady, doporučuju vyzkoušet si různé druhy obručí na workshopu hoopingu pro začátečníky nebo individuální lekci, kde vám osobně pomůžu vybrat správnou obruč.

Máte jasno? V tom případě klikněte sem a vyberte si tu pravou obruč pro vás!

Chcete pravidelnou dávku hoopingové inspirace? Sledujte mě na INSTAGRAMU!