Od 18.1. do 25.1. bude e-shop fungovat v omezeném režimu. Objednávky přijaté do soboty na produkty skladem odešlu 18.1., ostatní pravděpodobně až po 25.1. Děkuji za pochopení.

Jak si vybrat obruč

Volba správné obruče je základ. Vybírejte pečlivě. Zatímco kroužení s nesprávně vybranou obručí je pěkná otrava, dobře zvolená obruč vám začátky hoopingu hodně usnadní.

ZÁKLADNÍ PRAVIDLO

Čím je obruč větší a těžší, tím pomaleji se točí. To znamená, že větší obruč poskytuje více času na ni reagovat. Není tak rychlá a hrrr a kroužení s ní je jednodušší. To platí zejména pro kroužení v pase a pro učení se dalších základních prvků. Proto začátečníkům doporučuji větší obruč. Naopak čím je obruč menší a lehčí, tím rychleji se točí a více se hodí pro triky mimo tělo.

Na e-shopu najdete 2 základní druhy obručí: obruč fitness a taneční obruč.

Jakou obruč si mám vybrat?

To je asi nejčastější otázka, kterou dostávám stále dokola. A tak jsem pro vás připravila základní schéma, které by vám mělo pomoci při výběru vaší první obruče. Každý jsme ale jiný a nejde dopředu stoprocentně odhadnout, jaká obruč bude komu vyhovovat. Vždy záleží na vás a na vašem zvážení toho, co od hoopingu očekáváte. Neexistuje jedna obruč, která je vhodná pro všechny a která by se zároveň hodila pro všechny pokročilosti a styly hoopingu.

jak si vybrat obruc na hooping prehledne

Pokud dáváte přednost psanému textu, čtěte dál!

Jsem začátečník a chci se naučit základy hoopingu → fitness obruč
Fitness obruč je pro začátečníka ideální. Naučíte se s ní kroužit v pase a další základní prvky, bez kterých se v hoopingu neobejdete. Navíc ji můžete využít i ke cvičení a posilování.

A jakou velikost fitness obruče?
Pro úplně základní odhad velikosti první obruče je možné změřit se od země k pupíku. Zhruba takový průměr by měla obruč mít. Neřiďte se tím ale úplně na centimetry. Např. pokud máte k pupíku 105 cm, klidně můžete zvolit obruč 100 cm nebo pokud jste štíhlejší/aktivní sáhnout můžete i po 95 cm. Kromě výšky k pupíku je druhou velikostí obvod pasu - kolik místa vaše tělo zabere v obruči :) Tzn. pokud jste silnější, je lepší sáhnout po větší obruči a naopak.
Jednoduše: pokud máte „běžnou postavu“, jste aktivní a ráda se hýbete, je velikost 95 cm dobrou volbou (fitnesss obruč o velikosti 95 cm je nejprodávanější druh obruče). Jestli máte silnější postavu nebo jste dlouho necvičila, doporučuji sáhnout po obruči o velikosti 100 cm. Jestli jste hodně štíhlá a drobná, zvažte, zda by nebyla lepší rovnou taneční obruč.
Pokud si s výběrem opravdu nevíte rady, navrhuji domluvit se na konzultaci. Ukážu vám všechny možné varianty a společně vám vybereme tu nejlepší obruč na míru :)

Jsem mírně pokročilý a chci zkusit těžší triky taneční obruč
Tahle obruč se vám bude hodit, pokud už umíte základy s fitness obručí a chcete se posunout dál. Taneční obruč je skvělá pro komplikovanější choreografii sestav, kde se pracuje s prvky mimo tělo. Po taneční obruči ale můžete sáhnout také v případě, kdy víte, že vás víc než cvičení s hoopem láká přímo tanec.

A jakou velikost taneční obruče?
Pokud s hoopingem úplně začínáte, doporučuji velikost taneční orbuče 95–100 cm. Jestli už máte zvládnuté hoopingové základy s fitness obručí, zvolte velikost 85–95 cm. Opět platí pravidlo, že čím menší obruč bude, tím rychleji se bude točit. Počítejte s tím, že menší velikosti 85 a 90 cm se ve většině případů na delší kroužení v pase nehodí a jsou určeny pro triky mimo tělo.

Chci rozjet své hoopingové schopnosti na maximum → polypro obruč

Poplypro obruče jsou nejlehčí, a tím pádem nejrychlejší obruče. Používají se pro prvky mimo tělo a rychlý tanec. Velikost se tady hodně odvíjí od individuálních požadavků a zamýšlených variací. Je to na vás. Polypro obruče nejsou aktuálně v nabídce Světa hoopingu.

Sháním obruč pro dítě → taneční obruč
Pro děti jsou vhodné taneční obruče, protože nejsou tak těžké a dětem se s nimi lépe manipuluje. Jsou ale zase těžší než klasické z hračkářství a navíc jsou polepené protiskluzovou páskou, takže tolik nekloužou z těla na zem. Velikost obruče záleží na věku, výšce a celkové tělesné konstituci dítěte.  

Závěrem: je to opravdu taková věda?
Není! Největší dilema panuje většinou při výběru první obruče – bude lepší obruč 95 nebo 100 cm? Moje rada: nestresujte se tím tolik. Pokud jste hooping ještě nikdy nezkusili, vaše tělo začíná úplně od nuly a zvykne si právě na takovou obruč, jakou si koupíte :) Koneckonců, ani ta sebelépe vybraná obruč nekrouží sama od sebe. Hooping vyžaduje cvik. Dejte tomu čas, užívejte si tu cestu a správný gryf kroužení se dostaví. Pokud vás hooping bude bavit, časem si třeba koupíte další obruč, i když teď to vypadá, že ta jedna bude stačit :)

Pokud si přeci jen nevíte rady, doporučuju vyzkoušet si různé druhy obručí na workshopu hoopingu pro začátečníky nebo individuální lekci, kde vám osobně pomůžu vybrat správnou obruč.

Máte jasno? V tom případě klikněte sem a vyberte si tu pravou obruč pro vás!