Na e-shopu momentálně probíhají kosmetické úpravy :) Od 26.6. do 6.7. budu s omezeným přístupem k internetu a bez možnosti posílat a vyrábět obruče. Děkuji za pochopení.

Jak si vybrat obruč

 

To, s jakou obručí hooping vyzkoušíte, pravděpodobně hodně ovlivní vaše první zážitky z kroužení.

 

Tento text by vám měl co nejvíce ulehčit první výběr obruče. Mějte ale na paměti, že každý člověk je individuální a každému vyhovuje něco jiného. Konečný výběr obruče je jen na vás a nemusí korespondovat s mými radami níže. Pokud si obruč vyberete podle níže uvedených rad, nemusí to znamenat, že vám s ní hooping hned půjde. 

 

ZÁKLADNÍ PRAVIDLO PŘI VÝBĚRU OBRUČE

Čím je obruč větší a těžší, tím pomaleji se točí. Pro začátečníka je hooping s touto obručí jednodušší, protože má více času na ní reagovat.

 

Pro úplně základní odhad velikosti první obruče je možné změřit se od země k pupíku. Zhruba takový průměr by měla obruč mít. Neřiďte se tím ale úplně na centimetry. Např. pokud máte k pupíku 105 cm, klidně můžete zvolit obruč 100 cm nebo pokud jste štíhlejší/aktivní sáhnout můžete i po 95 cm. Kromě výšky k pupíku je druhou velikostí obvod pasu - kolik místa vaše tělo zabere v obruči :) Tzn. pokud jste silnější, je lepší sáhnout po větší obruči a naopak.

 

UPOZORNĚNÍ:

Příliš těžké obruče nejsou pro hooping vhodné. Jedná se zejména o obruče prodávané ve sportovních potřebách, obruče masážní a fitness s váhou kolem 1 kg a více, obruče plněné vodou, pískem či jiným závažím. Stejně tak nejsou do začátku vhodné ani příliš lehké obruče (zejména dětské z hračkářství). 

 

 

Na e-shopu najdete tyto 3 základní druhy obručí:

 

Tyto obruče jsou vhodné pro úplné začátečníky. S touto obručí se snáze naučíte kroužit v pase i další základní prvky a jako bonus ji můžete využít k posilování.

Při průměru obruče 100 cm váží cca 520 g. Průměr trubky je 25 mm.

 

- Pokud máte „běžnou postavu“, jste aktivní a ráda se hýbete, je velikost 95 cm dobrou volbou. 

- Pokud máte silnější postavu, nebo jste dlouho nebo nikdy necvičila, doporučuji sáhnout po obruči o velikosti 100 cm.

- Pokud jste hodně štíhlá, je na zvážení, zda si rovnou nepořídit taneční obruč, aby na vás fitness nebyla moc těžká.

 

 

Tyto obruče jsou vhodné, pokud už umíte základy s fitness obručí a chcete se posunout dále (zejména zaměřit se na triky mimo tělo), nebo pokud s hoopingem začínáte a od začátku víte, že nechcete s obručí cvičit a láká vás rovnou tanec s obručí zaměřený zejména na prvky mimo tělo.

Při průměru obruče 95 cm váží přibližně 320 g. Průměr trubky je 20 mm.

 

- Velikost  95 - 100 cm doporučuji, pokud s hoopingem úplně začínáte.

- Velikost 85 - 95 cm doporučuji, pokud přecházíte z fitness obruče na taneční. Čím menší obruč si vyberete, tím rychleji se bude točit. Počítejte s tím, že velikost 85 a 90 cm se ve většině případů nehodí na delší kroužení v pase.

- Taneční obruče ve velikosti kolem 85 cm jsou vhodné i pro děti. Záleží ale na věku a výšce/konstituci dítěte. 

 

Polypro obruče jsou nejlehčí a tím pádem nejrychlejší obruče z nabídky. Určeny jsou pro pokročilé hoopery, používají se zejména na triky mimo tělo a taneční variace. Velikost je zde už opravdu hodně individuální. Je jen na vás, jakou velikost preferujete. 

 

 ....................................................................

Pár slov na závěr:

Největší dilema panuje většinou u první obruče a to zda vybrat 95 nebo 100 cm. Má rada – pokud jste jinou obruč stejně nikdy nezkusili, vaše tělo neví, jak by se mu s ní kroužilo a zvykne si na tu, kterou si koupíte :)

Pokud vás hooping bude bavit, tak jako tak si časem pořídíte další obruč (i když jste si teď jistí, že vám bude stačit jedna). A pokud vás hooping bavit nebude, stejně s obručí za chvíli přestanete kroužit …

 

Nepište mi prosím vaši výšku a váhu, já vám podle toho stejně nejsem schopná poradit. Děkuji :)

.................................................................

 

Obruče koupíte na e-shopu Svět hoopingu.