Doba výroby obručí na zakázku je 10-14 dní, objednávky odesílám většinou 1x týdně. Děkuji za pochopení.

Kurzy hoopingu pro lektory


KDE SE NAUČIT UČIT HOOPING?

PŘIHLAŠOVÁNÍ NA KURZ HOOPINGU PRO LEKTORY SPUŠTĚNO!

kurz hoopingu pro lektoryTento článek je určen pro ty z vás, kdo se chcete dozvědět, jak hoooping učit. 
Protože to, že umíte kroužit nemusí znamenat, že víte, jak to předat dál :)

Podstatné je, že pro to, abyste mohli učit hooping na živnostenský list, musíte mít kvalifikaci pro danou živnost - tedy buď mít adekvátní vzdělání (ideálně se zaměřením na sport), nebo absolvovat rekvalifikační kurz, na základě kterého živnost získáte. Rekvalifikační kurzy mají různá zaměření, vyberte si takový, který je vám nejbližší (např. lektor tance, instruktor skupinových cvičení, osobní trenér apod). Na základě této odbornosti jste oprávěněni vést cvičení lekce.

Samotný kurz hoopingu vás v ČR neopravňuje cvičit s dospělými.

A teď už pojďme na konkrétní kurzy. Článek je (trochu) subjektivní, najdete v něm informace a názory na kurzy, kterými jsem sama prošla.⭗ 

1) Certifikovaný kurz od Hoopnotica (USA)

Hooping mě tak nadchl, že jen co jsem ho objevila, chtěla jsem ho hned učit a předávat tu radost z pohybu dál. V roce 2012 jsem si koupila svou první obruč a o pár měsíců později jsem se přihlásila na lektorský kurz Hoopdance 1 a Hoopdance 2. Jedná se o americký výukový program od společnosti Hoopnotica. V té době nebyl ještě hooping v ČR tak známý a najít nějaké relevantní informace nebylo moc jednoduché a možností jak se hooping naučit bylo pomálu.
Domnívala jsem se, že abych mohla kroužení s obručí učit, musím tento program absolvovat, což není pravda.
Každopádně kurz jsem absolvovala a dal mi pevné základy do začátku :) 

CENA: 13 000 Kč (duben 2013, oba kurzy)
FORMA VÝUKY: Prezenční
JAZYK:  Angličtina s překladem
VÝHODY: Kurz probíhal živě, zaměřoval se podrobně na metodiku jednotlivých prvků (tzn. jak je učit), v tom šel hodně do detailu. Přítomný lektor kontroloval naše provedení. V ceně kurzu byly skripta a DVD, všechny materiály jsme dostali k nastudování předem.
NEVÝHODY: Za mě největší nevýhoda byla, že se probíralo hrozně málo prvků a zaměření bylo zejména jen na jejich výuku. Moc se neřešily další okolnosti vedení lekcí. Nevím, jak to přesně popsat, ale kurz byl hodně "americký".
SHRNUTÍ: Pro mě to byl základ, na kterém jsem mohla stavět dál. Ale za tu cenu bych si představovala obdržet mnohem více informací, nebo individuálnější přístup.
Aktuálně tyto kurzy pravděpodobně probíhají formou individuálního studia.
Bližší informace najdete ZDE

⭗ 
 
2)  Hoop Love Coach (Austrálie)

Na tenhle kurz jsem se chystala několik let, ale prostě pořád nebyl buď čas, nebo peníze. Nakonec jsem se přihlásila v období, kdy sem psala diplomku a čekaly mě státnice, takkže ideální doba :D
Kurz probíhá on-line a je otevřený několikrát do roka. Já jsem ho absolvovala v první polovině roku 2018. Až bude kurz opět vypsaný, najdete ho zde. Nejbližší kurz začíná 4.7.2022
CENA: $397.00 (únor 2018)
FORMA VÝUKY: On-line
JAZYK: Angličtina
VÝHODY: Kurz probíhá on-line, obsahuje spoustu videí a dalších doprovodných materiálů, ke kterým máte přístup už napořád. Kromě jednotlivých prvků se například dozvíte jak poskládat lekci, jak se propagovat, na koho cílit a troufám si tvrdit, že vám dodá sebevědomí učit. Po zakoupení kurzu získáte přístup do podpůrné facebookové skupiny.
NEVÝHODY: Celý obsah je v anglickém jazyce. Tím, že videa můžete shlédnout kdykoli, nemotivuje vás to k dokončení kurzu. Metodika výuky nejde až tak dopodrobna jako u Hoopnotica. Samozřejmě nevýhodou je, že u kurzu chybí přímá kontrola lektora naživo.
SHRNUTÍ: Pokud se nebojíte Angličtiny, tak kurz doporučuji. Myslím, že cena je velice příznivá.

⭗ 

3) Další on-line i živé kurzy ze světa (USA, Anglie...) 

Na internetu najdete ještě několik dalších kurzů, které se zaměřují na lektory hoopingu a to jak živé kurzy, tak jejich on-line varianty. Jedná se například o anglický projekt LIVELOVEHOOP , dále existuje kurz HULAFIT nebo kombinace hoopingu a jógy v programu HoopYogini.


⭗ 

4) Kurz hoopingu pro lektory v Čechách 

 U nás je hooping stále relativně nový a kromě amerického programu od Hoopnotica, který nevím, jestli ještě funguje, zde nic oficiálního nemáme.
Protože mi občas chodí dotazy na kurz pro lektory, rozhodla jsem se ho sama realizovat.
Netvrdím, že jsem expert na hooping a jeho výuku, ale dávám dohromady své několikaleté lektorské zkušenosti, stovky hodin výuky hoopingu, sebevzdělávání, vědomosti a dovednosti nabyté z absolvovaných kurzů a seminářů se zahraničními lektory a propojila jsem to se svým vystudovaným oborem andragogikou (vzdělávání dospělých).

Kurz měl premiéru v roce 2018 a troufám si tvrdit, že dopadl nad očekávání :) 

Momentálně kurz upravuji a rozšiřuji a jednotlivé materiály postupně zveřejňuji ve formě e-booků.
Aktuálně jsou dostupné následující:
Než začnete učit - tipy, co promyslet - e-book zdarma
Chci učit hooping - pracovní a motivační listy pro začínající lektory
Individuální konzultace pro začínající lektory - nevíte, zda by bylo vedení lekcí to pravé pro vás? Nevíte, kde začít? Máte spoustu otázek, ale málo odpovědí? Pak je individuální konzultace právě pro vás.
Jak si hoopingem vydělávat - připravuji
Kurz hoopingu pro lektory- metodika výuky triků, náplň lekcí, obruče na lekce.. to vše a mnohem víc probereme na živém kurzu pro začínající lektory - září 2022