Hooping pro lektory, díl 2. / Kurz hoopingu pro lektory aneb kde se naučit učit

V druhém díle hoopingu pro lektory se zaměříme na to, jaké existují kurzy pro lektory, aneb kde se hooping naučit učit.
(Pro získání živnostenského listu tyto kurzy nepotřebujete. Pokud vám jde jen o to učit oficiálně, přečtěte si první díl hoopingu pro lektory. )

Tento článek je určen pro ty z vás, kdo se chcete dozvědět, jak hoooping učit. 
Protože to, že umíte kroužit nemusí znamenat, že víte, jak to předat dál :)

Článek je (trochu) subjektivní, najdete v něm informace a názory na kurzy, kterými jsem sama prošla.

⭗ 

1) Certifikovaný kurz od Hoopnotica (USA)

Hooping mě tak nadchl, že jen co jsem ho objevila, chtěla jsem ho hned učit a předávat tu radost z pohybu dál. V roce 2012 jsem si koupila svou první obruč a o pár měsíců později jsem se přihlásila na lektorský kurz Hoopdance 1 a Hoopdance 2. Jedná se o americký výukový program od společnosti Hoopnotica. V té době nebyl ještě hooping v ČR tak známý a najít nějaké relevantní informace nebylo moc jednoduché a možností jak se hooping naučit bylo pomálu.
Měla jsem v hlavě, že abych mohla učit, musím tento program absolvovat, což není pravda (viz první díl této série).
Každopádně kurz jsem absolvovala a dal mi to pevné základy do začátku :) 

CENA: 13 000 Kč (duben 2013, oba kurzy)
FORMA VÝUKY: Prezenční
JAZYK:  Angličtina s překladem
VÝHODY: Kurz probíhal živě, zaměřoval se podrobně na metodiku jednotlivých prvků (tzn. jak je učit). Šel hodně do detailu. Přítomný lektor kontroloval naše provedení.V ceně kurzu byly skripta a DVD.
NEVÝHODY: Za mě největší nevýhoda byla, že se probíralo hrozně málo prvků a zaměření bylo zejména jen na jejich výuku. Moc se neřešily další okolnosti vedení lekcí. Nevím, jak to přesně popsat, ale kurz byl hodně "americký".
SHRNUTÍ: Pro mě to byl základ, na kterém jsem mohla stavět dál. Ale za tu cenu bych si představovala obdržet mnohem více informací, nebo individuálnější přístup.
Nevím, jestli lze tyto kurzy absolvovat ještě nyní.
Bližší informace najdete ZDE

⭗ 
 
2)  Hoop Love Coach (Austrálie)

Na tenhle kurz jsem se chystala několik let, ale prostě pořád nebyl buď čas, nebo peníze. Nakonec jsem se přihlásila v období, kdy sem psala diplomku a čekaly mě státnice, takkže ideální doba :D
Kurz probíhá on-line a je otevřený několikrát do roka. Já jsem ho absolvovala v první polovině roku 2018. Až bude kurz opět vypsaný, najdete ho zde
CENA: $397.00 (únor 2018)
FORMA VÝUKY: On-line
JAZYK: Angličtina
VÝHODY: Kurz probíhá on-line, obsahuje spoustu videí a dalších doprovodných materiálů, ke kterým máte přístup už napořád. Kromě jednotlivých prvků se například dozvíte jak poskládat lekci, jak se propagovat, na koho cílit a troufám si tvrdit, že vám dodá sebevědomí učit. Po zakoupení kurzu získáte přístup do podpůrné facebookové skupiny.
NEVÝHODY: Celý obsah je v anglickém jazyce. Tím, že videa můžete shlédnout kdykoli, nemotivuje vás to k dokončení kurzu. Metodika výuky nejde až tak dopodrobna jako u Hoopnotica. Samozřejmě nevýhodou je, že u kurzu chybí přímá kontrola lektora naživo.
SHRNUTÍ: Pokud se nebojíte Angličtiny, tak kurz doporučuji. Myslím, že cena je velice příznivá.

⭗ 

3) Další on-line i živé kurzy ze světa (USA, Anglie...) 

Na internetu najdete ještě několik dalších kurzů, které se zaměřují na lektory hoopingu a to jak živé kurzy, tak jejich on-line varianty. Jedná se například o anglický projekt LIVELOVEHOOP nebo třeba o kombinaci hoopingu a jógy v programu HoopYogini.

⭗ 

4) Kurz hoopingu pro lektory v Čechách 

 U nás je hooping stále relativně nový a kromě amerického programu od Hoopnotica, který nevím, jestli ještě funguje, zde nic oficiálního nemáme.
Protože mi občas chodí dotazy na kurz pro lektory, rozhodla jsem se ho sama realizovat.
Netvrdím, že jsem expert na hooping a jeho výuku, ale dala jsem dohromady své několikaleté lektorské zkušenosti, stovky hodin výuky hoopingu, sebevzdělávání, vědomosti a dovednosti nabyté z absolvovaných kurzů a seminářů se zahraničními lektory a propojila jsem to se svým vystudovaným oborem andragogikou (vzdělávání dospělých).

Kurz měl premiéru v roce 2018 a troufám si tvrdit, že dopadl nad očekávání :) 
Momentálně kurz upravuji a rozšiřuji, stále však zůstává individuální a je určen maximálně pro 3 lidi. Bude probíhat v Praze, prvděpodobně dva dny po cca 3 hodinách. Obsahovat bude jak teoretické základy, tak praktickou část zaměřenou na cvičení nebo tanec s obručí. 
Kurz bude probíhat nejdříve v září 2020. 
Pokud vás to zaujalo, napište mi na svethoopingu@email.cz a já se vám ozvu, jakmile bude připraven :)


Professional Blog Designs by pipdig