Skládací (cestovní) hula-hoop obručeVlakem, metrem, lodí a pak tramvají... 
 I když se to na první pohled možná nezdá, dá se s obručí celkem pohodlně cestovat nejen vlakem, metrem, lodí a pak tramvají, ale i letadlem, nebo pěšky s batohem na zádech. 

Základem je vybrat si správnou obruč. Ideálně cestovní, neboli skládací. Takové obruče jsou na cestování pohodlné, protože je složíte do menšího tvaru. Snadno se vám pak vejdou třeba do kufru auta, do tašky, nebo na batoh. 

Při výběru skládací obruče je potřeba mít na paměti, co od skládací obruče očekáváte a podle toho se řídit:
- jak má být těžká - budete s ní chodit každý den po horách, nebo ji jen hodíte do kufru auta?
- jak má být velká - musí se vejít do kufru určitých rozměrů, například do palubního zavazadla?
- jak často s ní budete kroužit - budete ji každý den skládat? 
- jak s ní budete kroužit - chcete posilovat, nebo tančit?
- kdo s ní bude kroužit - jen vy, vy i děti, celá rodina... 
- kolik peněz do ní můžete investovat?
- jak se obruč skládá - budete ji umět rozložit a složit? ( s tím mám řeba já největší problém 😂)
................................................................................................................................................................

Jak skládací obruče vypadají, kolik stojí a kde je koupit?

Skládacích obručí existuje několik typů a to podle toho, jakým způsobem se skládají (dávají dohromady) a jaký mají tvar, když jsou rozložené.

 🔘
Jeden typ obruč je je složený z několika (4-6) dílků, které jsou při rozložení samostatné.
Výhoda je v tom, že můžete měnit velikost obruče podle počtu dílků, které použijete. Při cestování je dobré dílky přidělat k sobě, k čemuž většinou slouží pásek se suchým zipem, který bývá součástí obruče. Nevýhoda je v plastových konektorech s pojistkou, které dílky spojují. Při nárazech se mohou časem zlomit, vypadnout, nebo se obruč může při pohybu rozpojit.
Tento typ skládací obruče je podle mě jediný, který je lepší skladovat po samostatných dílcích než v celku.
Takovou obruč prodává například Hoopnotica. 


 🔘
Podobým typem je obruč z české výroby od Kroužíme, krásníme. Tato obruč je místo konektorů s pojistkou držena pohromadě lankem, které je uvnitř všech dílků. Obruč tak rozložíte na jednotlivé díly, ale lanko je drží celou dobu u sebe. Výhodou je, že jednotlivé díly neztratíte. Nevýhodou, že nemůžete měnit velikost obruče.


🔘
Dalším typem je obruč se spojkou. Obruč je v jednom kuse a rozpojuje se zmáčknutím na "čmudlík". Tím se obruč rozpojí, stočí na poloviční velikost a opět secvakne. Koupit ji můžete zde.

 🔘
Posledním typem, který znám, je Gospel hoop od Nany hoops. Ta je také v jednom kuse, má 2 "klouby", přes které se přetočí do tvaru 8 a následně překlopí.
................................................................................................................................................................

Skládací obruče jsou bezesporu skvělým společníkem na cestách.

Mají ale i své nevýhody, které je pořeba brát v úvahu:

- jsou náchylnější ke zničení, proto je moc nedoporučuji u úplných začátečníků (zejména obruče spojené konektory jako u Hoopnotica)
- často se trochu zkřiví (skládáním, rozkládáním a nevhodným skladováním) a nejsou pak úplné kruhy, což znesnadňuje kroužení. V takovém případě se dají trochu srovnat silou (opatrně), nebo je nechat například "odležet" na podlaze, aby se obruč trochu vzpamatovala. 
............................................................................................................................................................
Před koupí je samozřejmě nejlepší si obruče vyzkoušet, protože každému vyhovuje něco jiného.
Já mám například doma všechny tyto typy a cestuji prakticky jen s jednou.
A to s tou, kterou mám na první fotce připnutou na batohu :)
Professional Blog Designs by pipdig