Co je hoopingHooping je zábavné cvičení/tanec s obručí, které je populární ve světě a pomalu ale jistě se šíří i po České republice. U hoopingu nezáleží na věku! Není to jen zábava pro děti. Hooping pro dospělé je ideální pro posílení, zpevnění a protažení těla.
Při cvičení se používá speciální obruč o průměru kolem 90 cm a váze kolem 700 gramů (velikost a váha se liší dle pokročilosti hoopera). Obruče jsou polepené dekoračními a protiskluzovými páskami, které pomáhají udržet obruč na těle.


K hoopingu se nehodí dětské obruče z hračkářství, protože jsou moc malé a lehké.  Nevhodné jsou i obruče masážní, které vzhledem ke své váze a velikosti mohou vést ke zdravotním problémům.
 Při cvičení s obručí můžete spálit až šest set kalorií za hodinu a krásně si vytvarovat tělo. To vše s úsměvem na tváři, protože většinu času si ani neuvědomíte, že cvičíte :) Pokud s hoopingem začínáte, je vhodné navštěvovat kurzy certifikovaných instruktorů. Ti totiž vědí, jak vás snadno a správně naučit kroužení s obručí tak, aby bylo cvičení pro vaše tělo příznivé. 
Další možností je učit se online podle videí.
Professional Blog Designs by pipdig